گاز ازت

گاز ازت

star_rate

یکی از گازهای پر مصرف در صنایع پزشکی صنعتی است که .با نام N2 یا نیتروژن شناسایی می شود . این گاز دارای چگالی مشابهی با گاز اکسیژن دارد . گاز ازت یا نیتروژن یک گاز خنثی می باشد که بدون نگ و بو می باشد . این گاز البته می تواند با گاز اکسیژن و .هیدروژن واکنش نشان دهد ولی به ذات خنثی می باشد .

امروزه از این گاز در صنایع آزمایشگاهی ، صنایع هوایی ، دریایی .، زیر دریایی ، قواصی ، اتومبیل سازی ، شیمیایی ، دارویی. ، نفت ، گاز ، پتروشیمی ، فولاد و … مورد استفاده قرار می گیرد .

این گاز با روش های مختلفی تهیه و تولید می گردد که یکی از .بهترین راه های تولید این گاز تقطر برودتی است . البته این روش برای تهیه گاز ازت با خلوص بالا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی از مصرفی ترین و کاربردی ترین سیلندر های موجود .در بازار است که دارای 40 لیتر ظرفیت گاز است . این کپسول دارای کیفیت بسیار بالایی است .که دارای 0.35 % کربن می باشد و بعلت وجود Si ، گوگرد ، فسفر و کرم دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی است .این محصول دارای استاندارد ISO9809 است  .

این سیلندر توانایی تحمل 300 فشار را در تست و تا .200 بار فشار معادل 40 لیتر گاز را دائم می تواند تحمل نماید . این سیلندر ها دارای یک شیر برنجی با کیفیت .بالا و یک کلاهک از جنس فولاد است که برای جلوگیری ضربه به شیر کپسول می باشد .

این کپسول دارای 46.5 کیلیوگرم وزن است . و ارتفاع این کپسول 130.5 و قطر آن 21.9 سانتی متر است.این کپسول دارای 46.5 کیلیوگرم وزن است . و ارتفاع این کپسول 130.5 و قطر آن 21.9 سانتی متر است

محصولات مشابه

فهرست