گاز اکسیژن

گاز اکسیژن

star_rate

گاز اکسیژن همواره یکی از مصرفی ترین گازها و عمومی .ترین آنها می باشد زیرا در مصارف پزشکی  ، صنعتی  و خانگی  کاربرد را دارد .

این گاز ساخته شده از مولکول های دو اتم به جرم 16amu است . این گاز کلا بی رنگ و بدون بو است و به گاز حیات مشهور است . زیرا بدون اکسیژن هیچ جانداری در دنیا زنده نمی ماند .

به طور کلی 4/1 هوای زمین از اکسیژن تشکیل شده است و جانداران از آن بهرمند می شودند . امروزه این گاز برای یک سری از شغلها به عنوان اصلی ترین و حیاتی ترین نیاز پرداخته می شود .به عنوان مثال قواصی ، مراکز درمانی ، معادن ، کار در قنات ها ، چاه ها ، ارتفاع و… مورد استفاده قرار می گیرد .

تولید این گاز به شکل غربال گری مولکولی ، برودتی جدایش اکسیژن .، غشا انجام می گردد که در مقالات در مورد این موضوع بیشتر صحبت کرده ایم .

یکی از مصرفی ترین و بزرگترین ظرفیت سیلندر های .موجود در بازار است که دارای 50 لیتر ظرفیت گاز است . این کپسول دارای کیفیت بسیار بالایی است .که دارای 0.35 % کربن می باشد و بعلت وجود Si ، گوگرد ، فسفر و کرم دارای استحکام و .مقاومت بسیار بالایی است .این محصول دارای استاندارد ISO9809 است  .

کپپسول 50 لیتری اکسیژن توانایی تحمل 300 فشار را در تست و تا .200 بار فشار معادل 50 لیتر گاز  را دائم می تواند تحمل نماید . این سیلندر ها دارای یک شیر .برنجی با کیفیت بالا و یک کلاهک از جنس فولاد است که برای جلوگیری. ضربه به شیر کپسول می باشد .این سیلندر ها دارای یک شیر .برنجی با کیفیت بالا و یک کلاهک از جنس فولاد است که برای جلوگیری. ضربه به شیر کپسول می باشد .

این کپسول دارای 56 کیلیوگرم وزن است.و ارتفاع این کپسول 143.5 و قطر آن 23.2 سانتی متر است .این کپسول دارای 56 کیلیوگرم وزن است.و ارتفاع این کپسول 143.5 و قطر آن 23.2 سانتی متر است .

فهرست